1. A garancialevél hiánytalan kitöltése, mely tartalmazza:
2. Vagy olyan számla, amelyen ugyanezen adatok is fel vannak tüntetve.
Általános tudnivalók
- A jótállási jegy a gép elengedhetetlen része, mely rögzíti annak a garanciális és jótállási feltételeit.
- A jótállási időtartama az első oldalon jelölt hónapszám, a kötelezően mellékelt használati utasításban rögzített üzemeltetési feltételek szerint.
- A jótállás idejének kezdete az eladás napja.
- A jótállási idő 30 napra korlátozódik, ha a gépet kölcsönzési, kereskedelmi demonstrációs célokra, bérmunka végzésére használják.
- Akkumulátorra a garancia időtartama 6 hónap.
Ezen előírások értelmében a Honda márkaszerviz köteles megjavítani vagy kicserélni bármely anyag vagy gyártási hibás alkatrészt. A javítást anyag és/vagy munkabér felszámítása nélkül végzi el a szerviz.
Az üzemanyag minősége
A négyütemű Honda csónakmotorokba kizárólag ólommentes benzint töltsünk. Ennek minimális oktánszáma 95 lehet.
Figyeljünk a benzin tárolására is. Soha ne használjunk egy hónapnál tovább tárolt üzemanyagot. Az üzemanyagot csak a kimondottan erre a célra forgalmazott tárolóeszközökben tartsuk, ellenkező esetben a benzin olyan anyagokat old ki a tárolóeszköz falából, melyek a gép működtetése során lerakódnak a porlasztóban vagy egyéb helyeken és dugulást okoznak.
Az ilyen lerakódások a porlasztóban és egyéb helyeken nem képezik garancia tárgyát!
Garanciát kizáró tényezők
- A Honda által előírt rendszeres karbantartások elvégzésének elhanyagolása esetén
- Bármely olyan károsodás esetén, amely nem a Honda előírásai szerint végzett javítási, vagy karbantartási módszer alkalmazásából adódik
- Ha a gépet nem szakszerviz bontotta meg illetve szét
- Bármely károsodás esetén, amely a gépnek versenyen való használatának a következményei
- A bérbe adott termék korlátozott, rövidebb idejű garanciális védelmet élvez (lásd az általános garanciális tudnivalókat)
- A műszaki specifikációkat meghaladó igénybevétel esetén
- Nem eredeti alkatrész, vagy nem megfelelő benzin vagy olaj használata esetén
- A gépen végrehajtott módosítások esetén
- Természetes kopások és elhsználódások esetén
- A nem megfelelő szállításból vagy tárolásból adódó károsodás esetén
Kormányrendelet a jótállásról
Tudnivalók a termék jótállásával kapcsolatosan a 151/2003 (IX. 22.) kormányrendelet alapján:
- A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, ha fogyasztónak minősül
- A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadás vagy üzembe helyezésre kötelezett termék esetén az üzembe helyezés napjával kezdődik
- A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető
- A jótállási kötelezettség teljesítése a forgalmazót terheli
- A fogyasztó a kijavítás iránti igényét a forgalmazó által a jótállási jegyen feltüntetett javító szolgáltatónál (szerviznél) közbetlenűl is érvényesítheti
- A rögzített bekötésű, valamint a 10 kg.-nál súlyosabb, tömegközlekedési eszközön kézi csoamagként nem szállítható fogyasztási cikket – járművek kivételével – az üzemeltetés helyszínén kell megjavítani. Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, akkor a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik.
- Ha a fogyasztási cikk a vásárlástól számított három munkanapon belül meghibásodik, a forgalamzó a fogyasztó kívánságára köteles azt kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza
- A készülék üzembe helyezése és beállítása nem tartozik a jótállási javítási kötelezettségek körébe, ezt az ügyfél külön megrendelésére a szerviz külön díjtétel felszámítása esetén vállalja.
- A hosszú ideig és nem mefelelő körülmények között történő tárolás a fogyasztási cikk műszaki állapotának romlását idézheti elő. Ebben az esetben a készüléket az üzembe helyezés előtt át kell vizsgálni a biztonságos üzemeltetés érdekében. Az átvizsgálás költsége szintén nem tartozik a jótállási kötelezettségek körébe.
- A jótállás a fogyasztói törvényből eredő jogait nem érinti.
- Szavatossági igényt forgalamzóval szemben érvényesíthet azzal, hogy bemutatja az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot, akkor a szerződést megkötöttnak kell tekinteni. Ezzel felhívjuk tisztelt Vásárlónik figyelmét, hogy őrizzék meg a számlát, a bizonylatot, hogy kétséget kizáróan igazolni tudják a fogysztói szerződés megkötését.
- Jótállásra, szavatosságra vonatkozó jogszabályok, rendeletek: 151/2003.(IX.22.), Korm. rendelet; Ptk. 685.§e) pont; Ptk. 305§ 311/A-ig; 49/2003. (VII. 30.) GKM rendeletei.
* Korlátozott garancia esetén a 6) pont nem áll a fogyasztó rendelkezésére
** A 2 vagy 3 év garanciának a feltétele a szakszervizben vagy szakkereskedésben elvégzett költségtérítéses beüzemelés és időszakos karbantartások, csónakmotoroknál téliesítések megléte
*** A kereskedelmi forgalomban kapható üzemanyagok parafintartalma hosszabb leállások alkalmával kiválik és a karburátorban dugulást okoz. Az ilyen javítás nem tartozik a garanciális javítások körébe (hosszabb leállás előtt mindig engedje le az üzemanyagot a karburátorból és az üzemanyagtankból!).